Skip to main content

Awaria na A4? Zobacz ranking firm - Top 10 pomocy drogowych na autostradzie

Dodaj komentarz

Awaria samochodu na autostradzie zdarza się nawet doświadczonym kierowcom i zawsze stwarza niebezpieczną sytuację. Wystarczy, że zepsuje się silnik, pojazd złapie gumę lub nagle skończy się paliwo, a problemy gotowe. Na autostradzie obowiązują inne przepisy, wobec czego nie możesz poprosić kolegi czy innego kierowcy o odholowanie Twojego auta na lince. Często podróżujesz autostradą A4? Obawiasz się awarii? Zabezpiecz się! Zobacz ranking Top 10 pomocy drogowych na autostradzie, a w razie problemów szybko wezwiesz pomoc.

Czytaj więcej

Kierowca Ubera – jak rozpocząć karierę i odnieść sukces w branży?

Dodaj komentarz

Zastanawiasz się nad tym, czy bycie kierowcą Ubera to dobry pomysł? Na pewno kierowca Ubera to zawód, który jest niezwykle interesujący. Nie chodzi w tym momencie tylko o częstą jazdę – nie można w końcu zapomnieć o kontakcie z innymi ludźmi. Z drugiej strony bycie kierowcą to nie jest zawód dla wszystkich. To świetna propozycja dla tych, którzy są otwarci, komunikatywni i po prostu lubią kontakt z innymi osobami. Bardzo ważne jest też to, że w przypadku Ubera możemy rozmawiać o stałej pracy, jak i dorywczej.

Czytaj więcej

Jakie dokumenty są potrzebne do sprzedaży auta w skupie?

Dodaj komentarz

Aby sprzedać samochód, bardzo często trzeba wykazać się dużą cierpliwością. Cały proces rozpoczyna się od przygotowania auta, a ciągnie przez redagowanie ogłoszenia i jego zamieszczanie na różnorodnych portalach internetowych, odbieranie telefonów i bezowocne spotkania z potencjalnymi kupcami. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się zrezygnować z samodzielnej sprzedaży i skorzystać z oferty skupu aut używanych. To współcześnie jedna z najszybszych metod, dzięki której pozbędziemy się samochodu łatwo, komfortowo i bez zbędnych emocji.

Czytaj więcej

Jakie usługi pełni pomoc drogowa?

1 komentarz

Na drodze często dochodzi do nieoczekiwanych przez nikogo sytuacji. Czasem w wyniku awarii lub kolizji nasze auto nie jest w stanie dalej jechać, przez co konieczne jest wezwanie pomocy. Pomoc drogowa w naszym kraju działa bardzo sprawnie i holuje samochody z przeróżnych zakątków kraju. Nie każdy jednak wie, jakie dokładnie usługi świadczy pomoc drogowa. Okazuje się bowiem, że nie tylko zabieranie niesprawnych pojazdów należy do usług, jakie świadczą tego typu firmy. W tym artykule postaramy się bliżej przedstawić zakres usług, jakie może wykonywać pomoc drogowa.

Czytaj więcej

Kiedy opłaca wynająć się samochód dostawczy?

Dodaj komentarz

Samochody dostawcze stworzone zostały z myślą o przewożeniu ładunków o dużych rozmiarach i wadze. Zazwyczaj wynajem samochodu dostawczego kojarzy się ludziom z przeprowadzką, ponieważ to w takich okolicznościach bardzo dużo osób decyduje się właśnie na skorzystanie z wynajmu. Trzeba sobie jednak zadać pytanie czy taki wynajmem jest w ogóle opłacalny i na jakich warunkach najlepiej takie auta wypożyczać. W tym artykule postaramy się nieco bliżej przyjrzeć temu kiedy opłaca wynająć się samochód dostawczy.

Czytaj więcej

Jak wygląda złomowanie samochodu? - Sprzedaż auta na złom krok po kroku

Dodaj komentarz

Stare, nienadające się do sprzedaży auto stanowi najczęściej niemałe utrapienie dla osoby, która została z takim problemem. Istnieje jednak dość prosty sposób, by poradzić sobie z niechcianym pojazdem, a mianowicie zezłomować go. Wymaga on jednak nieco czynności, które należy wykonać, by proces ten przebiegał w pełni legalnie. W dalszej części artykułu znajdą się wskazówki, jak postępować przy złomowaniu auta.

Czytaj więcej

Jak nie dać się nabrać, kupując używane auto?

Dodaj komentarz

Zakup, auta używanego wiąże się z naprawdę dużym wyzwaniem, ponieważ sporo handlarzy sprzedaje w swoich komisach auta powypadkowe, które nie są warte tyle, ile za nie ktoś żąda. Dlatego dobrze jest zapoznać się z kilkoma poradami, które mogą uchronić nas przed zakupem auta, które nie będzie spełniało naszych oczekiwań. W tym artykule podpowiadamy jak kupować używane auta, aby nie dać się nabrać.

Czytaj więcej

Najmniej awaryjne auta według Raportu TÜV 2022

Dodaj komentarz

Raport awaryjności TÜV to jeden z najpopularniejszych protokołów opisujących najmniej awaryjne modele samochodów w danym roku. Przygotowywany jest przez jedną z niemieckich agencji w oparciu o obowiązkowe, okresowe badania techniczne niemieckich pojazdów. Tegoroczna edycja raportu awaryjności TÜV 2022 zawiera listę aż 222 modeli samochodów.

Czytaj więcej

Poznaj historię silników Harley-Davidson

Dodaj komentarz

Harley-Davidson dziś jest firmą kojarzoną na całym świecie przez fanów motocykli. Obecnie marka ta kojarzy się głównie z silnikami V- Twin, jednak początki tej firmy związane były z zupełnie innymi konstrukcjami. Sięgając do początków Harley-Davidson, trzeba się cofnąć do przełomu wieków, kiedy to rozpoczęły się pierwsze prace związane z budową jednostki napędowej. W tym artykule przyjrzymy się nieco bliżej historii silników tej marki i omówimy najciekawsze konstrukcje. 

Czytaj więcej

Naklejka rejestracyjna na samochód - jak sprawnie przykleić ją do szyby?

Dodaj komentarz

Po zakupie samochodu w Polsce nowy właściciel ma obowiązek przerejestrowania go w ciągu 30 dni od zakupu. Wraz z nowymi tablicami rejestracyjnymi oraz dowodem rejestracyjnym wydawana jest specjalna naklejka rejestracyjna. Znajduje się na niej nadrukowany numer rejestracyjny oraz hologram świadczący o jej autentyczności. Jej brak na przedniej szybie może spowodować, że dostaniemy mandat wraz z punktami karnymi. W tym artykule podpowiemy ci jak sprawnie przykleić taką naklejkę rejestracyjną.

Czytaj więcej

Jak kupić sprawdzone auto używane – poradnik krok po kroku

Dodaj komentarz

Dla dość wielu z nas odpowiedź na pytanie "Jak kupić sprawdzone auto używane?", to odpowiedź powiązana raczej z tymi ludźmi którym ufamy. Mowa tu dokładnie o tym, że znajomy handlarz, od którego nabyliśmy auto już nie raz to raczej opcja sprawdzona. Ktoś taki raczej nie tylko zna nas z widzenia, ale też raz na jakiś czas przybywa do naszego domu na kawę lub na spokojną klimatyczną imprezę. Podobnie bywa z sąsiadami i z niektórymi kuzynami. Dlatego też zakupienie pojazdu od takiej osoby to raczej nie pomyłka i to głównie ze względu na to, że znamy wady pojazdu i nic nas nie zaskoczy, a jeśli nawet to tylko jakieś drobne sprawy. Jednym słowem największy problem może tkwić w cenie, którą powie nam sąsiad, ale jeśli stan auta jest wręcz wyborny to raczej warto zapłacić tę nieco wyższą cenę, bo to raczej spokój przynajmniej na te kilka lat. Tego typu opcję trudno osiągnąć jeśli chodzi o zakup auta od osoby, której nie znamy, bo taka osoba może zamaskować wady pojazdu tak, by dopiero po tych kilku tygodniach zaczęło dawać niepokojące objawy.

Czytaj więcej

Jak zostać kierowcą Ubera?

Dodaj komentarz

Uber cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Aplikacja jest bardzo intuicyjna dla klientów i kierowców, a wygoda i ograniczenie interakcji do minimum sprawiają, że sprzyjający trend będzie tylko narastać. Co właściwie trzeba zrobić, żeby stać się jego częścią i podjąć pracę jako kierowca?

Czytaj więcej

Jak sprzedać samochód w skuteczny i bezpieczny sposób?

Dodaj komentarz

Praktycznie codziennie coś kupujemy, a czasami coś sprzedajemy. W dzisiejszych czasach sprzedaż używanych przedmiotów jest bardzo modne, głównie dlatego, aby dać rzeczom drugie życie. I choć łatwo nam zhandlować książkę, czy sukienkę, to czy tak samo będzie z obiektem o znacznie większych gabarytach? Większość z nas kupowała nowy bądź używany samochód. Natomiast z tego tekstu dowiemy się jak skutecznie sprzedać używane auto.

Czytaj więcej

Jakie są korzyści karty paliwowej?

1 komentarz

Specjalna karta płatnicza, która jest również znana jako karta paliwowa jest oferowana przez koncerny paliwowe. Taka forma płatności pozwala na kontrolę wydatków w firmie związanych z transportem a także na wygodny sposób rozliczania faktur za zakupione paliwo. Ale to nie jedyne korzyści karty flotowej.

Czytaj więcej

Ranking najchętniej kupowanych modeli nowych aut w Europie w okresie I-V 2021

Dodaj komentarz

Podczas pandemii spadła sprzedaż nowych samochodów. Obecnie producenci nadal zwalczają konsekwencje kryzysu związanego z wirusem, borykać się muszą m.in. z opóźnieniami związanymi z dostarczeniem podzespołów elektronicznych. Rynek szybko nadrabia straty, które powstały w 2020 roku. Częściej odwiedzamy punkty marek standardowych, natomiast mniej interesujemy się autami luksusowymi. Jesteśmy bardziej zdecydowani niż przed pandemią - przychodzimy po samochód do jednego miejsca i najczęściej decydujemy się na nie. Jakie zatem auta były najczęściej wybierane przez Polaków w pierwszej połowie 2021 roku? Zapraszamy do przeczytania dalszej części artykułu. 

Czytaj więcej

Jak wybrać odpowiedni skup samochodów?

Dodaj komentarz

Skup samochodów w drugiej połowie pierwszej dekady XX wieku rozwijał się i powstawał w niezwykle szybkim tempie. Dziś ten biznes nie jest już tak dochodowy, więc zakupy samochodów zniknęły z mapy Polski, ale tylko z punktu widzenia klienta. Dostarczanie im najmocniejszych i najlepszych produktów, które są niezawodne, uczciwe i lojalne wciąż funkcjonuje, ale niestety, nie brakuje dalej tych, którzy starają się oszukać klientów. Co więc należy wziąć pod uwagę, gdy chcesz sprzedać samochód, albo kupić samochód?

Czytaj więcej

Jak przygotować samochód do sprzedaży?

Dodaj komentarz

Każdy właściciel samochodu zdaje sobie z całą pewnością sprawę z tego, ze wartość jego auta maleje praktycznie z dnia na dzień. Czasami w momencie sprzedaży samochodu bardzo to odczuwamy, ponieważ nikt nie zapłaci dużo za auta używane. Jednak można postarać się odpowiednio przygotować auto, żeby dostać za niego więcej pieniędzy.

Czytaj więcej