Skip to main content

Czy warto prostować felgi?

Felgi samochodowe są elementem pojazdu szczególnie narażonym na uszkodzenia. Przypadkowy uderzenie w krawężnik czy wjazd w głęboką wyrwę w jezdni mogą sprawić, że felga wygnie się, nie pozwalając na kontynuowanie jazdy. Czy uszkodzoną felgę można jeszcze naprawić, a następnie bezpiecznie użytkować przez kolejne lata? Sprawdź, czy warto prostować felgi!

Czy naprawianie felg się opłaca?

Stopień uszkodzeń a opłacalność naprawy - jak ocenić, czy daną felgę można jeszcze naprawić?

Jeżeli w trakcie podróży dojdzie do uszkodzenia felgi, pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić jest oczywiście zaprzestanie dalszej jazdy. Pokonywanie kolejnych kilometrów z uszkodzoną felgą może wyrządzić dodatkowe uszkodzenia, które nie będą już możliwe do naprawy. W tym celu warto skorzystać z usług, jakie oferuje Wulkanizacja 24h Warszawa - Włochy, która świadczy pomoc kierowcom przez całą dobę.

Zanim warsztat podejmie się naprawy uszkodzonej felgi, obręcz zostanie poddana skrupulatnej ocenie. Drobne uszkodzenia zwykle są możliwe do usunięcia przez wykwalifikowanych specjalistów, a po naprawie nie pozostanie najmniejszy ślad. Znacznie gorzej sytuacja kształtuje się w przypadku poważnych uszkodzeń. Jeżeli na powierzchni felgi widoczne są mikropęknięcia to jest to znak, że taka obręcz nie będzie już na tyle bezpieczna, by móc na niej jeździć. W takiej sytuacji warsztat odmówi naprawy i konieczny będzie zakup nowego elementu.

Naprawa felg stalowych - czy obręcze można skutecznie wyprostować?

Felgi stalowe są stosunkowo podatne na wszelkiego rodzaju naprawy, dlatego w większości przypadków warto zdecydować się na usługę profesjonalnego prostowania. Oczywiście takie zadanie warto powierzyć specjalistom, którzy posiadają odpowiedni sprzęt oraz wiedzę i doświadczenie. Więcej informacji na temat usługi, jaką jest prostowanie felg, można przeczytać klikając na stronie internetowej firmy, która oferuje profesjonalną naprawę felg stalowych i aluminiowych.

Proces prostowania uszkodzonych elementów jest zawsze ściśle uzależniony od rodzaju uszkodzeń. Końcowym etapem pracy zwykle jest lakierowanie obręczy na pierwotnie zastosowany kolor, dzięki czemu klient może odebrać felgę gotową do montażu w samochodzie. Prostowanie felg stalowych to koszt od około 90 do 150 złotych za sztukę.

Czy lepiej kupić nową felgę, czy naprawić starą?

Prostowanie felg aluminiowych - na czym polega i ile kosztuje?

Znacznie trudniejszym zadaniem okazuje się naprawa felg aluminiowych, które są znacznie bardziej delikatne, a co za tym idzie, podatne na mniejsze lub większe uszkodzenia. Cały proces prostowania felg aluminiowych odbywa się w wysokiej temperaturze, która zapewnia możliwość dowolnego formowania materiału. Dokładna technika pracy jest zawsze zależna od rodzaju uszkodzeń, stąd też w przypadku drobnych wygięć felgi zazwyczaj poddawane są prostowaniu, z kolei większe szkody naprawia się spawając materiał.

Końcowym etapem prac jest uzupełnienie ewentualnych zarysowań czy zagłębień w materiale oraz profesjonalne lakierowanie elementów. Prostowanie felg aluminiowych to koszt wahający się w przedziale od 120 zł do nawet kilkuset złotych za sztukę, w zależności od rozmiaru felgi oraz rodzaju uszkodzeń.

Kiedy warto wyprostować felgi?

Prostowanie felg to z pewnością całkiem niezły pomysł, szczególnie w przypadku niewielkich uszkodzeń. W wielu przypadkach taka usługa będzie znacznie tańsza, aniżeli zakup fabrycznie nowej obręczy. Przed przystąpieniem do naprawy warto przekazać felgę w ręce doświadczonego specjalisty, który oceni czy powstałe uszkodzenia nie będą miały wpływu na trwałość obręczy oraz bezpieczeństwo podróżnych. Jeżeli na powierzchni felgi widoczne będą mikropęknięcia stopu metalu, jej naprawa będzie wiązała się ze sporym ryzykiem, dlatego w przypadku poważniejszych wygięć czy pęknięć, lepszym wyborem będzie zakup nowej obręczy.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Planuję właśnie sprzedanie samochodu na złom, ale całkowicie się na tym nie znam i szukam informacji jak się do tego przygotować. Dziękuję, że ktoś zdecydował się dodać taki poradnik! Na pewno pomoże wielu osobom w takiej sytuacji jak moja.
Dobrze wiedzieć, że skupy aut odkupią samochód, który nie jest w świetnym stanie technicznym. Jestem obecnie na etapie kupowania nowego samochodu i zastanawiam się, co zrobić ze starym... Muszę przyznać, że opcja ze skupem samochodów wydaje się warta rozważenia...
Świetny artykuł, wszystko jasno wyjaśnione, bez zbędnego lania wody. Teraz wiem, jakie dokumenty muszę przygotować do sprzedaży auta w skupie i jak to wszystko przebiega. Na pewno skorzystam, jak będę sprzedawał swoje auto. Dzięki!
Kornel 9 miesięcy temu Jakie usługi pełni pomoc drogowa?
Znakomity artykuł, który świetnie podsumowuje wszystkie kluczowe usługi oferowane przez pomoc drogową. Uważam, że warto byłoby jeszcze rozwinąć kwestię pierwszej pomocy mechanicznej na miejscu zdarzenia. Dzięki za świetne zorientowanie w temacie!
Antoni 1 lat temu Zasada Skup aut Poznań
Super skup sprzedaż trwała 10 minut Polecam