Skip to main content

Jak kupić sprawdzone auto używane – poradnik krok po kroku

Dla dość wielu z nas odpowiedź na pytanie "Jak kupić sprawdzone auto używane?", to odpowiedź powiązana raczej z tymi ludźmi którym ufamy. Mowa tu dokładnie o tym, że znajomy handlarz, od którego nabyliśmy auto już nie raz to raczej opcja sprawdzona. Ktoś taki raczej nie tylko zna nas z widzenia, ale też raz na jakiś czas przybywa do naszego domu na kawę lub na spokojną klimatyczną imprezę. Podobnie bywa z sąsiadami i z niektórymi kuzynami. Dlatego też zakupienie pojazdu od takiej osoby to raczej nie pomyłka i to głównie ze względu na to, że znamy wady pojazdu i nic nas nie zaskoczy, a jeśli nawet to tylko jakieś drobne sprawy. Jednym słowem największy problem może tkwić w cenie, którą powie nam sąsiad, ale jeśli stan auta jest wręcz wyborny to raczej warto zapłacić tę nieco wyższą cenę, bo to raczej spokój przynajmniej na te kilka lat. Tego typu opcję trudno osiągnąć jeśli chodzi o zakup auta od osoby, której nie znamy, bo taka osoba może zamaskować wady pojazdu tak, by dopiero po tych kilku tygodniach zaczęło dawać niepokojące objawy.

Zakup samochodu używanego

Wyspecjalizowane firmy.

Jeśli chodzi o ten zakup sprawdzonego auta używanego, to na chwilę obecną istnieją także firmy, które można wynająć do sprawdzenia kilku opcji z nieco dalszej okolicy. Ekspert z tej konkretnej firmy zapewne pojedzie w kilka miejsc i dla nas sporządzi raporty dotyczące wybranych egzemplarzy. Rzecz jasna będą to raporty elektroniczne. Usługa tego rodzaju może mieć też inną formę, czyli to my wybieramy i markę i model, który nas interesuje. Natomiast ekspert z konkretnej firmy wyszukuje dla nas oferty warte polecenia. Problem tkwi tylko w tym, że taki ekspert sprawdzi dla nas może jakieś trzy do czterech aut w skali dnia, a jego usługa jest dość droga. Właśnie ze względu na ten konkretny minus wielu z nas prosi znajomego mechanika o pomoc w zakupie, bo mechanik wie dokładnie na jakie odgłosy zwrócić uwagę i co najważniejsze, jeśli jest to nasz dobry przyjaciel, to raczej nie trafimy auta z ukrytym defektem.

Pomoc związana z internetowymi serwisami.

Wielu ludzi handlujących autami w sieci po jakimś czasie wyrabia sobie opinię, czyli jest to opinia gorsza lub lepsza. Kluczowe znaczenie ma też i to, że jeśli nie wiemy od kogo zakupić takie używane auto, to zazwyczaj patrzymy na opinie i na oceny danego sprzedającego. Najczęściej opinie te są zróżnicowanymi, ale unikamy zakupu auta od kogoś, kto zgrania te cztery lub pięć negatywnych komentarzy w skali tygodnia. Taka osoba raczej nie jest wartą naszego ryzyka i co równie istotne w tym internetowym polecaniu sprzedawców używanych aut trzeba uważać, bo niektórzy płacą za te pozytywne opinie. Właśnie dlatego trzeba zwracać uwagę na to ile negatywnych się pojawia i co równie istotne, czy te pozytywne nie są powielanymi tekstami.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Planuję właśnie sprzedanie samochodu na złom, ale całkowicie się na tym nie znam i szukam informacji jak się do tego przygotować. Dziękuję, że ktoś zdecydował się dodać taki poradnik! Na pewno pomoże wielu osobom w takiej sytuacji jak moja.
Dobrze wiedzieć, że skupy aut odkupią samochód, który nie jest w świetnym stanie technicznym. Jestem obecnie na etapie kupowania nowego samochodu i zastanawiam się, co zrobić ze starym... Muszę przyznać, że opcja ze skupem samochodów wydaje się warta rozważenia...
Świetny artykuł, wszystko jasno wyjaśnione, bez zbędnego lania wody. Teraz wiem, jakie dokumenty muszę przygotować do sprzedaży auta w skupie i jak to wszystko przebiega. Na pewno skorzystam, jak będę sprzedawał swoje auto. Dzięki!
Kornel 7 miesięcy temu Jakie usługi pełni pomoc drogowa?
Znakomity artykuł, który świetnie podsumowuje wszystkie kluczowe usługi oferowane przez pomoc drogową. Uważam, że warto byłoby jeszcze rozwinąć kwestię pierwszej pomocy mechanicznej na miejscu zdarzenia. Dzięki za świetne zorientowanie w temacie!
Antoni 10 miesięcy temu Zasada Skup aut Poznań
Super skup sprzedaż trwała 10 minut Polecam