Skip to main content

Jak nie dać się nabrać, kupując używane auto?

Zakup, auta używanego wiąże się z naprawdę dużym wyzwaniem, ponieważ sporo handlarzy sprzedaje w swoich komisach auta powypadkowe, które nie są warte tyle, ile za nie ktoś żąda. Dlatego dobrze jest zapoznać się z kilkoma poradami, które mogą uchronić nas przed zakupem auta, które nie będzie spełniało naszych oczekiwań. W tym artykule podpowiadamy jak kupować używane auta, aby nie dać się nabrać.

Najczęstsze pułapki podczas kupna używanego auta

Bardzo często zdarza się, że powypadkowy samochód jest naprawiany i jest sprzedawany jako bezwypadkowy. Niestety często takie naprawy są wykonywane niestarannie i takie auta nie spełniają wszystkich wymagań, a kosztują jak w pełni sprawne i nigdy nierozbite. Często samochodu z niskimi przebiegami, ale powypadkowe są w znacznie gorszym stanie niż auta z większym przebiegiem. Dlatego właśnie lepiej jest zdecydować się na zakup auta, które posiada większy, lecz sprawdzony przebieg.

Porady dla kupujących używane samochody

Warto jest na oględziny używanego samochodu zabrać ze sobą miernik lakieru, który pokaże nam, czy auto było powtórnie lakierowane, czy nie. Rozbite auta zawsze posiadają grubszą warstwę lakieru, przez co łatwo można je rozpoznać. Następnym krokiem będzie sprawdzenie, czy nie świecą się na desce żadne niepokojące kontrolki. Warto również poprosić sprzedającego o to, aby pokazał dokumenty od danego samochodu, które zawierają informacje o serwisach i kilku innych sprawach. Dokumenty często weryfikują to czy z autem nie działy się, aby podejrzane sprawy.

Zaglądając pod maskę, sprawdzamy poziom płynów eksploatacyjnych oraz numer VIN. Warto także przyjrzeć się ogólnemu stanowi komory silnika. Wszelkie podejrzane elementy, mogą świadczyć o ewentualnych naprawach w przeszłości. Sprawdzamy również, czy nie ma żadnych wycieków. Następnie możemy przejść do oceny stanu karoserii. Wszelkie niedociągnięcia lakiernicze oraz złe spasowanie elementów świadczyć mogą o tym, że auto było kiedyś niedbale naprawiane. Sprawdzamy także daty na szybach, które wskazują rok produkcji. Zbyt duże różnice względem roku produkcji auta, świadczyć mogą o tym, że szyba była zbita w wyniku wypadku.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Planuję właśnie sprzedanie samochodu na złom, ale całkowicie się na tym nie znam i szukam informacji jak się do tego przygotować. Dziękuję, że ktoś zdecydował się dodać taki poradnik! Na pewno pomoże wielu osobom w takiej sytuacji jak moja.
Dobrze wiedzieć, że skupy aut odkupią samochód, który nie jest w świetnym stanie technicznym. Jestem obecnie na etapie kupowania nowego samochodu i zastanawiam się, co zrobić ze starym... Muszę przyznać, że opcja ze skupem samochodów wydaje się warta rozważenia...
Świetny artykuł, wszystko jasno wyjaśnione, bez zbędnego lania wody. Teraz wiem, jakie dokumenty muszę przygotować do sprzedaży auta w skupie i jak to wszystko przebiega. Na pewno skorzystam, jak będę sprzedawał swoje auto. Dzięki!
Kornel 6 miesięcy temu Jakie usługi pełni pomoc drogowa?
Znakomity artykuł, który świetnie podsumowuje wszystkie kluczowe usługi oferowane przez pomoc drogową. Uważam, że warto byłoby jeszcze rozwinąć kwestię pierwszej pomocy mechanicznej na miejscu zdarzenia. Dzięki za świetne zorientowanie w temacie!
Antoni 9 miesięcy temu Zasada Skup aut Poznań
Super skup sprzedaż trwała 10 minut Polecam