Skip to main content

Jak zostać kierowcą Ubera?

Uber cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Aplikacja jest bardzo intuicyjna dla klientów i kierowców, a wygoda i ograniczenie interakcji do minimum sprawiają, że sprzyjający trend będzie tylko narastać. Co właściwie trzeba zrobić, żeby stać się jego częścią i podjąć pracę jako kierowca?

Niezbędne formalności

Proces aplikowania zaczynamy od zarejestrowania się na stronie internetowej Ubera – w tym celu potrzebujemy podać tylko adres e-mail. Następnie musimy wysłać niezbędne dokumenty, spośród których uzyskanie części będzie wymagało od nas trochę zachodu. Mowa tutaj o:

  • ważnym dowodzie tożsamości (kierowca musi mieć co najmniej 20 lat),
  • ważnym prawie jazdy (od co najmniej jednego roku),
  • zaświadczeniu o niekaralności,
  • potwierdzeniu poddania się kontroli medycznej i psychologicznej,
  • zdjęciu profilowym kierowcy (osoba na środku kadru, wzrok na wprost, widoczna twarz i górna część ramion, dobre oświetlenie).

Odpowiednie, spełniające wymogi auto

Praca w Uberze wiąże się oczywiście z tym, że musimy sami zadbać o auto, którym zamierzamy się przemieszczać. Firma stawia przed nami bardzo konkretne wymagania w kwestii tego, jaki powinien to być samochód. Na uwadze musimy mieć przede wszystkim następujące kwestie:

  • model samochodu z roku 2002 (lub nowszy) w Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście, na Śląsku i w Łodzi,
  • model z roku 2005 (lub nowszy) w Warszawie,
  • model z roku 2007 (lub nowszy) w Lublinie i Szczecinie,
  • 4/5-drzwiowy sedan z kierownicą po lewej stronie,
  • zarejestrowany do przewozu co najmniej 5 osób,
  • zarejestrowany w UE,
  • ubezpieczenie i aktualne badania techniczne.

Więcej na temat odpowiedniego wyboru auta dla kierowcy Uber znajdziesz na stronie https://onlygo.pl/blog/uber-wymagania-samochodu, gdzie możesz sprawdzić czy Twoje auto klasyfikuje się do poszczególnych opcji przejazdów. 

Zarejestrować możemy się również do programu Uber Van, jeśli mieszkamy w Warszawie i dysponujemy 4-drzwiowym SUV-em (lub minivanem) z niezależnie otwieranymi drzwiami i miejscem dla siedmiu pasażerów, który został wyprodukowany po 2005 roku. Jeśli nie posiadamy auta lub nie spełnia ono warunków stawianych przez platformę, na stronie Ubera możemy się zainteresować możliwością znalezienia partnera w naszym mieście, który umożliwi nam wypożyczenie dostosowanego samochodu. Polecanym wspólnikiem jest OnlyGo partner Uber, Bolt, FreeNow, który oferuje swoim kierowcom liczne benefity oraz wynagrodzenie wypłacane co tydzień na konto bankowe. Dodatkowo firma OnlyGo działa na terenie całej Polski i gwarantuje swoim pracownikom bezpieczną umowę o pracę. 

Licencja

Ostatnim krokiem, który dzieli nas od rozpoczęcia pracy w Uberze, jest uzyskanie licencji taxi. Możemy to zrobić samodzielnie w urzędzie, listownie lub elektronicznie, a także przy wsparciu partnera, jeśli zdecydujemy się na taką opcję. Niezależnie od tego, na jaką opcję się zdecydujemy, w ostatecznym rozrachunku musimy zawsze posiadać przy sobie następujące dokumenty:

  • dowód rejestracyjny z aktualnym przeglądem technicznym i stemplem taxi,
  • aktualne ubezpieczenie pojazdu OC,
  • wyciąg z licencji taxi właściciela pojazdu.

Po uzyskaniu licencji pozostaje już tylko zainstalować aplikację Ubera na swoim smartfonie i zaakceptować pierwszy kurs! 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Planuję właśnie sprzedanie samochodu na złom, ale całkowicie się na tym nie znam i szukam informacji jak się do tego przygotować. Dziękuję, że ktoś zdecydował się dodać taki poradnik! Na pewno pomoże wielu osobom w takiej sytuacji jak moja.
Dobrze wiedzieć, że skupy aut odkupią samochód, który nie jest w świetnym stanie technicznym. Jestem obecnie na etapie kupowania nowego samochodu i zastanawiam się, co zrobić ze starym... Muszę przyznać, że opcja ze skupem samochodów wydaje się warta rozważenia...
Świetny artykuł, wszystko jasno wyjaśnione, bez zbędnego lania wody. Teraz wiem, jakie dokumenty muszę przygotować do sprzedaży auta w skupie i jak to wszystko przebiega. Na pewno skorzystam, jak będę sprzedawał swoje auto. Dzięki!
Znakomity artykuł, który świetnie podsumowuje wszystkie kluczowe usługi oferowane przez pomoc drogową. Uważam, że warto byłoby jeszcze rozwinąć kwestię pierwszej pomocy mechanicznej na miejscu zdarzenia. Dzięki za świetne zorientowanie w temacie!
Antoni 1 lat temu Zasada Skup aut Poznań
Super skup sprzedaż trwała 10 minut Polecam