Skip to main content

Jakie usługi pełni pomoc drogowa?

Na drodze często dochodzi do nieoczekiwanych przez nikogo sytuacji. Czasem w wyniku awarii lub kolizji nasze auto nie jest w stanie dalej jechać, przez co konieczne jest wezwanie pomocy. Pomoc drogowa w naszym kraju działa bardzo sprawnie i holuje samochody z przeróżnych zakątków kraju. Nie każdy jednak wie, jakie dokładnie usługi świadczy pomoc drogowa. Okazuje się bowiem, że nie tylko zabieranie niesprawnych pojazdów należy do usług, jakie świadczą tego typu firmy. W tym artykule postaramy się bliżej przedstawić zakres usług, jakie może wykonywać pomoc drogowa.

pomoc drogowa autostrada a4

Holowanie pojazdów - czy warto z niego skorzystać?

Większości osób pomoc drogowa kojarzy się z usługą holowania niesprawnych pojazdów. Firmy w tym celu wykorzystują specjalne lawety, dzięki którym w sposób profesjonalny oraz bezpieczny można przewozić samochody. Nasuwa się jednak pytanie, czy skorzystanie z usługi holowania jest zawsze niezbędne. W momencie gdy kluczowe element samochodu pozwalające jeździć w bezpieczny sposób nie działają, to nie mamy tak naprawdę innego wyjścia. Dodatkowo na autostradach jesteśmy wręcz zmuszeni do skorzystania z usług pomocy drogowej, ponieważ prawo zabrania holowania na własną rękę. Godną polecenia firmą jest pomoc drogowa Wrocław, mieszcząca się przy ul. Zakładowej 11X/10, która oferuje profesjonalne usługi w niskich cenach m.in. na drogach A8, A4 czy S8 (Tel: 782 552 651).

Czy pomoc drogowa realizuje usługi naprawcze?

Czasem samochód w trakcie jazdy się popsuje, a my nie możemy kontynuować dalszej jazdy. Często usterka jest na tyle niewielka, że wystarczy drobna naprawa, by ją usunąć, jednak nie mając odpowiednich narzędzi, nie jesteśmy w stanie tego zrobić. Holowanie samochodu w takiej sytuacji jest bez sensu, dlatego warto skorzystać z usług naprawczych realizowanych przez pomoc drogową. Specjaliści, którzy przyjadą na wskazane przez nas miejsce, posiadają sprzęt oraz wiedze, potrzebną do naprawy wielu usterek. Więcej na ten temat możecie znaleźć na stronie: https://www.pomocdrogowatirwroclaw.pl/mobilny-serwis/, która prowadzona jest przez wspomnianą wcześniej, wrocławską pomoc drogową, oferującą swoim klientom mobilny serwis, który może się przydać w nieoczekiwanych sytuacjach.

Pomoc drogowa tir Wrocław

Czy pomoc drogowa udostępnia parking swoim klientom?

Bardzo nieoczywistą usługą, którą posiadają niektóre firmy zajmujące się pomocą drogową, jest parking dla klientów. Jest to usługa skierowana do osób, które na jakiś czas muszą pozostawić swój samochód w bezpiecznym miejscu. Parkingi oferowane przez pomoc drogową, są zazwyczaj strzeżone oraz monitorowane. Można więc spokojnie na nich pozostawiać samochody na dłuższą chwilę, bez obawy, że coś im się stanie. Warto zainteresować się czy pomoc drogowa, z którą współpracujesz posiada taką usługę, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy okaże się przydatna.

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Kornel · 7 miesięcy temu
    Znakomity artykuł, który świetnie podsumowuje wszystkie kluczowe usługi oferowane przez pomoc drogową. Uważam, że warto byłoby jeszcze rozwinąć kwestię pierwszej pomocy mechanicznej na miejscu zdarzenia. Dzięki za świetne zorientowanie w temacie!

Najnowsze wpisy:

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Planuję właśnie sprzedanie samochodu na złom, ale całkowicie się na tym nie znam i szukam informacji jak się do tego przygotować. Dziękuję, że ktoś zdecydował się dodać taki poradnik! Na pewno pomoże wielu osobom w takiej sytuacji jak moja.
Dobrze wiedzieć, że skupy aut odkupią samochód, który nie jest w świetnym stanie technicznym. Jestem obecnie na etapie kupowania nowego samochodu i zastanawiam się, co zrobić ze starym... Muszę przyznać, że opcja ze skupem samochodów wydaje się warta rozważenia...
Świetny artykuł, wszystko jasno wyjaśnione, bez zbędnego lania wody. Teraz wiem, jakie dokumenty muszę przygotować do sprzedaży auta w skupie i jak to wszystko przebiega. Na pewno skorzystam, jak będę sprzedawał swoje auto. Dzięki!
Kornel 7 miesięcy temu Jakie usługi pełni pomoc drogowa?
Znakomity artykuł, który świetnie podsumowuje wszystkie kluczowe usługi oferowane przez pomoc drogową. Uważam, że warto byłoby jeszcze rozwinąć kwestię pierwszej pomocy mechanicznej na miejscu zdarzenia. Dzięki za świetne zorientowanie w temacie!
Antoni 10 miesięcy temu Zasada Skup aut Poznań
Super skup sprzedaż trwała 10 minut Polecam