Skip to main content

Kiedy opłaca wynająć się samochód dostawczy?

Dodaj komentarz

Samochody dostawcze stworzone zostały z myślą o przewożeniu ładunków o dużych rozmiarach i wadze. Zazwyczaj wynajem samochodu dostawczego kojarzy się ludziom z przeprowadzką, ponieważ to w takich okolicznościach bardzo dużo osób decyduje się właśnie na skorzystanie z wynajmu. Trzeba sobie jednak zadać pytanie czy taki wynajmem jest w ogóle opłacalny i na jakich warunkach najlepiej takie auta wypożyczać. W tym artykule postaramy się nieco bliżej przyjrzeć temu kiedy opłaca wynająć się samochód dostawczy.

Jakie warunki wynajmu auta dostawczego są najlepsze?

Obecnie firm działających na rynku, które zajmują się wynajmem samochodów dostawczych, jest bardzo dużo. W związku z rozwijającym się dynamicznie rynkiem poszczególne firmy wprowadziły różne opcje wynajmu samochodów dostawczych. Bardzo popularny jest obecnie wynajem krótkoterminowy, który sprawdza się idealnie właśnie przy przeprowadzkach lub w sytuacjach, gdy potrzebujemy przewieźć jakiś jeden przedmiot. Zazwyczaj koszt wynajmu krótkoterminowego jest dość niski, dlatego okazuje się on bardziej opłacalną opcją niż skorzystanie z usług firmy przeprowadzkowej.

BUSimpuls - Wypożyczalnia Aut Dostawczych

Dla firm skierowany jest przede wszystkim wynajem długoterminowy, który pozwala na długi okres czasu wypożyczyć samochód dostawczy, przy pomocy którego można przewozić wiele ładunków. Dużą zaletą takiego wynajmu jest fakt, iż nie obciąża on budżetu naszej firmy w sposób znaczący. Dodatkowo przedsiębiorca nie musi się martwić o ubezpieczenie takiego samochodu oraz serwis, ponieważ wszystko to załatwia za niego firma wynajmująca taki samochód dostawczy. To idealne rozwiązanie dla firm, których nie stać na zakup nowych samochodów dostawczych na własność.

Czy warto wynajmować auto dostawcze na godziny?

Niektóre wypożyczalnie oferują możliwość wynajęcia samochodu dostawczego wyłącznie na kilka godzin. Czy takie rozwiązanie jest w ogóle opłacalne? Okazuje się, że w niektórych sytuacjach, wynajem samochodu dostawczego na zaledwie kilka godzin jest dobrym rozwiązaniem. Często po zakupie mebli w sklepi, nie mamy jak ich przewieźć do naszego domu. Skorzystanie z usługi firmy przewozowej często wiąże się z dość sporymi kosztami. W takiej sytuacji warto wynająć samochód dostawczy na kilka godzin. Taki czas wystarczy nam spokojnie na odebranie mebli, przewiezienie ich pod wskazany adres i odwiezienie auta z powrotem do wypożyczalni. Koszt takiego wynajmu to zazwyczaj kilkadziesiąt złotych, a wygoda, jaką zyskujemy i oszczędność czasu, jest nieceniona.

auta dostawcze Wrocław

Podsumowując, wynajem aut dostawczych jest opłacalny w zależności od tego, w jakiej sytuacji się znajdujemy. Wypożyczalnie starają się wychodzić naprzeciw potrzebom klienta, dlatego oferują różne opcje wypożyczenia. Warto zdecydować się na tę, która będzie dla nas najkorzystniejsza.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.