Skip to main content

Jak sprzedać samochód w skuteczny i bezpieczny sposób?

Praktycznie codziennie coś kupujemy, a czasami coś sprzedajemy. W dzisiejszych czasach sprzedaż używanych przedmiotów jest bardzo modne, głównie dlatego, aby dać rzeczom drugie życie. I choć łatwo nam zhandlować książkę, czy sukienkę, to czy tak samo będzie z obiektem o znacznie większych gabarytach? Większość z nas kupowała nowy bądź używany samochód. Natomiast z tego tekstu dowiemy się jak skutecznie sprzedać używane auto.


Najpierw odpowiednio się przygotujmy.

Jak każdy sprzedawany produkt samochód musi przyciągać uwagę jakimiś walorami. Cena. Przede wszystkim musi być adekwatna do tego, jaki jest stan pojazdu, czy brał udział w wypadkach, jaki ma przebieg oraz ile ma lat. Ludzie często podają nieprawdziwe fakty podczas sprzedaży, a potem dziwią się, że nikt nie chce kupić konkretnej rzeczy za wygórowaną cenę. My także nie powinniśmy przesadzać, kierujmy się rozsądkiem, a nie sentymentem czy chęcią wyzysku.  Idealnym rozwiązaniem dla osób chcących sprzedać auto szybko i skutecznie oraz z odpowiednią wyceną będzie współpraca z firmą Auto-Bart, która znajduje się w Gdyni przy Obrońców Wybrzeża 14 (tel: 604976543). Szczegółowe informacje można zdobyć odwiedzając stronę internetową firmy www.skupaut-gotowka.pl lub pod wskazanym numerem telefonu.
Kolejnym ważnym aspektem jest wygląd samochodu, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Oczywiście nie odrestaurujemy pojazdu tak, jakby dopiero co wyszedł z salonu, ale możemy popracować nad paroma rzeczami. Przede wszystkim powinniśmy udać się na myjnię, tam kompleksowo wyczyszczą auto, dzięki czemu będzie ono się znacznie lepiej prezentowało. Oferowanie komuś samochodu oblepionego błotem albo ptasimi odchodami zostanie raczej źle odebrane. Ponadto zajmijmy się też wnętrzem, oczyśćmy schowek i bagażnik, wyzbierajmy ewentualne śmieci, zetrzyjmy kurze i odkurzmy podłogę. Będzie nas to kosztowało trochę pracy, ale warto pokazać się z dobrej strony, bo to zachęci potencjalnych kupców.
Następnie powinniśmy przygotować wszystkie potrzebne dokumenty do sprzedaży samochodu: dowód rejestracyjny, ważne ubezpieczenie i przegląd. Musimy także pamiętać, że jeśli auto ma jeszcze innych właścicieli, to ich podpis będzie niezbędny podczas podpisywania umowy.


Odpowiednie ogłoszenie.


Podobnie jak w przypadku każdego sprzedawanego przedmiotu musimy dobrze zareklamować nasze auto. Zacznijmy od zrobienia dobrej jakości zdjęć. Ważne jest, aby fotografie odzwierciedlały faktyczny stan pojazdu i pokazywały jego wnętrze, jak i karoserię. Możemy także dorzucić zdjęcie bagażnika. Jeśli auto ma jakieś zarysowania, wgniecenia to będzie dobrze, jeśli uwzględnimy je na fotografiach. Ważne jest, abyśmy byli szczerzy wobec potencjalnego nabywcy. Kolejnym ważnym krokiem, który musimy wykonać to opisanie wszelkich szczegółów, które nie będą widoczne na zdjęciach. W ogłoszeniu oprócz ceny powinniśmy zawrzeć rok produkcji, informację o tym, którym z kolei jesteśmy właścicielem, przebieg oraz ważność ubezpieczenia i przeglądu. Jeśli auto brało udział w jakimś wypadku, to także warto o tym wspomnieć.
Jeżeli mamy już przygotowaną treść ogłoszenia, to najlepiej, jeśli umieścimy je na znanych portalach ogłoszeniowych bądź forach dotyczących sprzedaży aut w naszej miejscowości. Możemy również umieścić kartkę na szybie auta z informacją o chęci sprzedaży. Choć takie rozwiązania odchodzą już do lamusa, to może dopisze nam szczęście i właśnie w ten sposób trafimy na kupca.


Spotkanie z kupującym i rozmowa z nim.


Dobrze byłoby, jeśli umówimy się z potencjalnym nabywcą w publicznym miejscu, dzięki czemu zmniejszymy szansę kradzieży. Ponadto musimy być przygotowani na to, że zostaniemy zasypani mnóstwem pytań i próbą obniżenia ceny. Jeśli nie jesteśmy przekonani o wartości naszego pojazdu, możemy skorzystać z pomocy rzeczoznawcy, który wystawi nam dokument potwierdzający jego wartość. Jeśli jednak zależy nam na czasie, to czasami warto odrobinę opuścić cenę.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Planuję właśnie sprzedanie samochodu na złom, ale całkowicie się na tym nie znam i szukam informacji jak się do tego przygotować. Dziękuję, że ktoś zdecydował się dodać taki poradnik! Na pewno pomoże wielu osobom w takiej sytuacji jak moja.
Dobrze wiedzieć, że skupy aut odkupią samochód, który nie jest w świetnym stanie technicznym. Jestem obecnie na etapie kupowania nowego samochodu i zastanawiam się, co zrobić ze starym... Muszę przyznać, że opcja ze skupem samochodów wydaje się warta rozważenia...
Świetny artykuł, wszystko jasno wyjaśnione, bez zbędnego lania wody. Teraz wiem, jakie dokumenty muszę przygotować do sprzedaży auta w skupie i jak to wszystko przebiega. Na pewno skorzystam, jak będę sprzedawał swoje auto. Dzięki!
Kornel 7 miesięcy temu Jakie usługi pełni pomoc drogowa?
Znakomity artykuł, który świetnie podsumowuje wszystkie kluczowe usługi oferowane przez pomoc drogową. Uważam, że warto byłoby jeszcze rozwinąć kwestię pierwszej pomocy mechanicznej na miejscu zdarzenia. Dzięki za świetne zorientowanie w temacie!
Antoni 10 miesięcy temu Zasada Skup aut Poznań
Super skup sprzedaż trwała 10 minut Polecam