Jakie dokumenty są potrzebne do sprzedaży auta w skupie?
Aby sprzedać samochód, bardzo często trzeba wykazać się dużą cierpliwością. Cały proces rozpoczyna się od przygotowania auta, a ciągnie przez redagowanie ogłoszenia i jego zamieszczanie na różnorodnych portalach internetowych, odbieranie telefonów i bezowocne spotkania z potencjalnymi kupcami. Nic dziwnego, że wiele osób decyduje się zrezygnować z samodzielnej sprzedaży i skorzystać z oferty skupu aut używanych. To współcześnie jedna z najszybszych metod, dzięki której pozbędziemy się samochodu łatwo, komfortowo i bez zbędnych emocji.
Gdzie można błyskawicznie sprzedać samochód?
Wtórny rynek motoryzacyjny w Polsce rozrósł się w ostatnich latach do gigantycznych rozmiarów. Dlatego też sprzedaż samochodu, zwłaszcza powypadkowego czy niesprawnego, jest wyjątkowo trudna. To właśnie spowodowało, że coraz większą popularnością cieszą się skupy aut używanych, gdzie można sprzedać samochód od ręki, często niezależnie od jego rocznika, modelu czy stanu technicznego. Firmy te rywalizują o klienta, przedstawiając atrakcyjne oferty współpracy. Dla przykładu w Zasada Skup aut Poznań, każdy klient może liczyć na ekspresową wycenę, bezpieczną umowę i gotówkę, która będzie wypłacona do ręki lub na konto bankowe tuż po podpisaniu stosownych dokumentów.
Jakie dokumenty należy dostarczyć do skupu aut?
Samochód w skupie może sprzedać jego właściciel lub też pełnomocnik, legitymujący się odpowiednimi dokumentami w tym zakresie. Konieczne będzie również dostarczenie dokumentacji samochodu. Należy do niej przede wszystkim dowód rejestracyjny sprzedawanego auta, polisa OC oraz karta pojazdu, jeśli taka została wydana. Jeśli sprzedajemy do skupu samochód firmowy, należy również pamiętać o dokumentach, które poświadczą zakończenie leasingu czy też o oryginalnej fakturze wykupu auta z leasingu. W tym przypadku nie obejdzie się również bez potwierdzenia przelewów, które dokonywane były za fakturę sprzedaży auta. Jeśli samochód prywatny lub firmowy posiada jakiekolwiek inne dokumenty, również należy dostarczyć je do wybranego punktu sprzedaży. W dobrym tonie będzie też przygotowanie książki serwisowej wraz z fakturami za kolejne naprawy i części zakupione do samochodu.
Jak wygląda współpraca ze skupem samochodów używanych?
Skupy aut działają na niezwykle prostych zasadach. Po nawiązaniu pierwszego kontaktu, właściciel przekazuje firmie istotne informacje, związane ze sprzedawanym pojazdem, wraz z jego zdjęciem. To na podstawie tych danych ma miejsce darmowa wycena, która odbyć może się również po przyjechaniu do placówki. Na podstawie takiego przeglądu, tworzona jest ostateczna oferta, którą oczywiście można negocjować tak, by warunki były satysfakcjonujące dla obu stron. Podpisanie umowy stanowi zakończenie całej transakcji i jest podstawą do wypłacania należnej klientowi gotówki.
Dlaczego warto korzystać z ofert od auto skupów?
Współpraca z auto skupami niesie ze sobą sporo zalet. Przede wszystkim jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Nie trzeba bowiem specjalnie przygotowywać samochodu do sprzedaży, usuwać drobnych usterek i redagować ogłoszeń. Profesjonalne skupy aut używanych skupują samochody, niezależnie od ich stanu technicznego, oferując swoim klientom rzetelną wycenę i atrakcyjną ofertę. Cała transakcja przebiega błyskawicznie, zamykając się w trakcie zaledwie jednego spotkania. Gotówka wypłacana jest do ręki, co doceniają klienci, potrzebujący jej szybkiego przypływu.
lub dodaj komentarz jako gość
-
Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).· 1 lat temuŚwietny artykuł, wszystko jasno wyjaśnione, bez zbędnego lania wody. Teraz wiem, jakie dokumenty muszę przygotować do sprzedaży auta w skupie i jak to wszystko przebiega. Na pewno skorzystam, jak będę sprzedawał swoje auto. Dzięki!
-
Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).Dobrze wiedzieć, że skupy aut odkupią samochód, który nie jest w świetnym stanie technicznym. Jestem obecnie na etapie kupowania nowego samochodu i zastanawiam się, co zrobić ze starym... Muszę przyznać, że opcja ze skupem samochodów wydaje się warta rozważenia...
Najnowsze wpisy:
-
Czy warto prostować felgi?
-
Pomoc drogowa dla TIR na A4 - ranking firm - zobacz top 10
-
Gdzie w Gdyni sprzedać auto bez ważnego ubezpieczenia OC?
-
Prezentujemy nowy ranking skupów aut w 2023
-
Awaria na A4? Zobacz ranking firm - Top 10 pomocy drogowych na autostradzie
Najpopularniejsze wpisy:
-
Poznaj historię silników Harley-Davidson
-
Naklejka rejestracyjna na samochód - jak sprawnie przykleić ją do szyby?
-
Kody i oznaczenia tablic rejestracyjnych w Polsce
-
Jak wygląda złomowanie samochodu? - Sprzedaż auta na złom krok po kroku
-
Jakie dokumenty są potrzebne do sprzedaży auta w skupie?