Skip to main content

Kierowca Ubera – jak rozpocząć karierę i odnieść sukces w branży?

Dodaj komentarz

Zastanawiasz się nad tym, czy bycie kierowcą Ubera to dobry pomysł? Na pewno kierowca Ubera to zawód, który jest niezwykle interesujący. Nie chodzi w tym momencie tylko o częstą jazdę – nie można w końcu zapomnieć o kontakcie z innymi ludźmi. Z drugiej strony bycie kierowcą to nie jest zawód dla wszystkich. To świetna propozycja dla tych, którzy są otwarci, komunikatywni i po prostu lubią kontakt z innymi osobami. Bardzo ważne jest też to, że w przypadku Ubera możemy rozmawiać o stałej pracy, jak i dorywczej.

Jak zostać kierowcą Ubera?

Chcę zostać kierowcą Ubera – co mam zrobić?

Uber to wciąż dla wielu osób nowość. Nie ma zresztą się czemu dziwić, ponieważ początek funkcjonowania działalności miał miejsce 8 lat temu. Pierwszym miastem, w którym pojawił się Uber, była Warszawa. Nie było w tym niczego zaskakującego – to w końcu stolica naszego kraju. Oczywiście najważniejsze jest jednak to, co mamy tu i teraz – Uber spotykany jest w naprawdę wielu miastach. Jeżeli chcesz zostać kierowcą Ubera, oczywiście konieczne jest posiadanie prawa jazdy. Egzamin na prawo jazdy rzecz jasna zawsze poprzedza nauka – jeżeli szukasz zaufanej szkoły, warto zajrzeć na stronę autoszkolafocus.pl. W dalszej kolejności trzeba też zadbać o uzyskanie licencji taxi. Za ostatni krok można uznać odpowiednie oznakowanie samochodu. Ważna uwaga – kierowca Ubera musi skończyć 21 lat i posiadać prawo jazdy ważne co najmniej od roku.

Czy założenie własnej działalności jest koniecznością?

Wydawać by się mogło, że bycie kierowcą Ubera wiąże się z obowiązkiem założenia własnej działalności, ale nic bardziej mylnego. Jeżeli nie chcesz zakładać firmy, nie ma problemu – wystarczy skorzystać z możliwości, jakie daje Flow Apps. Chodzi o zaufanego partnera flotowego, którego obowiązki sprowadzają się do pośrednictwa współpracy w konkretnych aplikacjach. Flow Apps gwarantuje wypis z licencji i kompleksowe wsparcie. Możliwie wysokie przychody i minimum formalności – czy potrzeba czegoś więcej? Poza tym Flow Apps sprawia, że kierowcy mają możliwość pracy aż na trzech aplikacjach łącznie (Uber, Flow Apps i Bolt). Rozliczenie nie powinno stanowić najmniejszego problemu, wszak chodzi o zaledwie 50 zł.

Co zrobić, aby jeździć uberem jako kierowca?

Nie tylko umiejętności kierowcy – jakie auto będzie odpowiednie?

Jeśli chcesz zostać kierowcą Ubera, nie masz, co liczyć, że pojawi się jakaś droga na skróty. Co więcej, bardzo często przypomina się, jakie wymagania należy spełnić – przykładem Auto Szkoła Focus i informacje dostępne pod adresem autoszkolafocus.pl/jakie-wymagania-nalezy-spelnic-aby-zostac-kierowca-ubera.html. Czy jednak na tym sprawa się kończy? Nie, ponieważ auto musi spełniać określone standardy. Trzeba też sprawdzić stan techniczny i ważność przeglądu. Naturalnie może również zabraknąć apteczki czy koła zapasowego. Poza tym w mieście nie można jeździć zbyt starym samochodem! Każde miasto ma w tej kwestii oddzielne przepisy.  Dochodzi jeszcze zarejestrowanie auta w Unii Europejskiej na minimum 5 osób, wraz z kierowcą po lewej stronie. Pojazdu nie wolno przerabiać i co równie istotne, auto powinno mieć 4/5 drzwi. Ponadto ubezpieczenie, licencja i stempel taxi.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.