Skip to main content

Kierowca Ubera – jak rozpocząć karierę i odnieść sukces w branży?

Zastanawiasz się nad tym, czy bycie kierowcą Ubera to dobry pomysł? Na pewno kierowca Ubera to zawód, który jest niezwykle interesujący. Nie chodzi w tym momencie tylko o częstą jazdę – nie można w końcu zapomnieć o kontakcie z innymi ludźmi. Z drugiej strony bycie kierowcą to nie jest zawód dla wszystkich. To świetna propozycja dla tych, którzy są otwarci, komunikatywni i po prostu lubią kontakt z innymi osobami. Bardzo ważne jest też to, że w przypadku Ubera możemy rozmawiać o stałej pracy, jak i dorywczej.

Jak zostać kierowcą Ubera?

Chcę zostać kierowcą Ubera – co mam zrobić?

Uber to wciąż dla wielu osób nowość. Nie ma zresztą się czemu dziwić, ponieważ początek funkcjonowania działalności miał miejsce 8 lat temu. Pierwszym miastem, w którym pojawił się Uber, była Warszawa. Nie było w tym niczego zaskakującego – to w końcu stolica naszego kraju. Oczywiście najważniejsze jest jednak to, co mamy tu i teraz – Uber spotykany jest w naprawdę wielu miastach. Jeżeli chcesz zostać kierowcą Ubera, oczywiście konieczne jest posiadanie prawa jazdy. Egzamin na prawo jazdy rzecz jasna zawsze poprzedza nauka – jeżeli szukasz zaufanej szkoły, warto zajrzeć na stronę autoszkolafocus.pl. W dalszej kolejności trzeba też zadbać o uzyskanie licencji taxi. Za ostatni krok można uznać odpowiednie oznakowanie samochodu. Ważna uwaga – kierowca Ubera musi skończyć 21 lat i posiadać prawo jazdy ważne co najmniej od roku.

Czy założenie własnej działalności jest koniecznością?

Wydawać by się mogło, że bycie kierowcą Ubera wiąże się z obowiązkiem założenia własnej działalności, ale nic bardziej mylnego. Jeżeli nie chcesz zakładać firmy, nie ma problemu – wystarczy skorzystać z możliwości, jakie daje Flow Apps. Chodzi o zaufanego partnera flotowego, którego obowiązki sprowadzają się do pośrednictwa współpracy w konkretnych aplikacjach. Flow Apps gwarantuje wypis z licencji i kompleksowe wsparcie. Możliwie wysokie przychody i minimum formalności – czy potrzeba czegoś więcej? Poza tym Flow Apps sprawia, że kierowcy mają możliwość pracy aż na trzech aplikacjach łącznie (Uber, Flow Apps i Bolt). Rozliczenie nie powinno stanowić najmniejszego problemu, wszak chodzi o zaledwie 50 zł.

Co zrobić, aby jeździć uberem jako kierowca?

Nie tylko umiejętności kierowcy – jakie auto będzie odpowiednie?

Jeśli chcesz zostać kierowcą Ubera, nie masz, co liczyć, że pojawi się jakaś droga na skróty. Co więcej, bardzo często przypomina się, jakie wymagania należy spełnić – przykładem Auto Szkoła Focus i informacje dostępne pod adresem autoszkolafocus.pl/jakie-wymagania-nalezy-spelnic-aby-zostac-kierowca-ubera.html. Czy jednak na tym sprawa się kończy? Nie, ponieważ auto musi spełniać określone standardy. Trzeba też sprawdzić stan techniczny i ważność przeglądu. Naturalnie może również zabraknąć apteczki czy koła zapasowego. Poza tym w mieście nie można jeździć zbyt starym samochodem! Każde miasto ma w tej kwestii oddzielne przepisy.  Dochodzi jeszcze zarejestrowanie auta w Unii Europejskiej na minimum 5 osób, wraz z kierowcą po lewej stronie. Pojazdu nie wolno przerabiać i co równie istotne, auto powinno mieć 4/5 drzwi. Ponadto ubezpieczenie, licencja i stempel taxi.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Planuję właśnie sprzedanie samochodu na złom, ale całkowicie się na tym nie znam i szukam informacji jak się do tego przygotować. Dziękuję, że ktoś zdecydował się dodać taki poradnik! Na pewno pomoże wielu osobom w takiej sytuacji jak moja.
Dobrze wiedzieć, że skupy aut odkupią samochód, który nie jest w świetnym stanie technicznym. Jestem obecnie na etapie kupowania nowego samochodu i zastanawiam się, co zrobić ze starym... Muszę przyznać, że opcja ze skupem samochodów wydaje się warta rozważenia...
Świetny artykuł, wszystko jasno wyjaśnione, bez zbędnego lania wody. Teraz wiem, jakie dokumenty muszę przygotować do sprzedaży auta w skupie i jak to wszystko przebiega. Na pewno skorzystam, jak będę sprzedawał swoje auto. Dzięki!
Kornel 10 miesięcy temu Jakie usługi pełni pomoc drogowa?
Znakomity artykuł, który świetnie podsumowuje wszystkie kluczowe usługi oferowane przez pomoc drogową. Uważam, że warto byłoby jeszcze rozwinąć kwestię pierwszej pomocy mechanicznej na miejscu zdarzenia. Dzięki za świetne zorientowanie w temacie!
Antoni 1 lat temu Zasada Skup aut Poznań
Super skup sprzedaż trwała 10 minut Polecam