Skip to main content

Jakie są korzyści karty paliwowej?

Specjalna karta płatnicza, która jest również znana jako karta paliwowa jest oferowana przez koncerny paliwowe. Taka forma płatności pozwala na kontrolę wydatków w firmie związanych z transportem a także na wygodny sposób rozliczania faktur za zakupione paliwo. Ale to nie jedyne korzyści karty flotowej.

Czym właściwie jest karta paliwowa?

Karta paliwowa jest, jeśli chodzi o wygląd i sposób działania magnetyczną kartą kredytową. Jest to zaawansowane narzędzie telematyczne, które z powodzeniem służy właścicielom przedsiębiorstw w zarządzaniu swoją flotą samochodową. Początek kart paliwowych to lata 90 ubiegłego stulecia, a ich najważniejszą zaletą jest to, że umożliwiają transakcje bezgotówkowe, co ma niebagatelny wpływ na oszczędność czasu oraz kosztów zarówno dla użytkownika pojazdu jak i firmy zarządzającej flotą. Dzięki posiadaniu karty paliwowej uzyskujemy znaczne korzyści, a profity są tutaj wielopoziomowe. Można kartą paliwową płacić za paliwo, ale nie tylko. Korzyści jakie niesie ze sobą karta paliwowa dla firmy to również płatności za akcesoria dostępne na stacji, a także za usługi na przykład takie jak myjnia samochodowa. A na wszystko otrzymamy rabat. Dzięki karcie paliwowej zapłacimy także wygodnie, między innymi za przejazd autostradą czy też za przeprawę promową.

Kto może stać się posiadaczem karty paliwowej?

Karty paliwowe, których wystawcami są sieci stacji benzynowych są adresowane do firm. Aby taką kartę uzyskać należy posiadać REGON. Są one bardzo przydatne w zarządzaniu flotą samochodową a to dlatego, że karty te monitoruje specjalny program komputerowy, który informuje o wykrytych nieprawidłowościach podczas eksploatacji samochodu, jak również umożliwia wprowadzenie limitów w zakresie dotyczącym miejsca czy pory tankowania. Program komputerowy pozwala zarządzać kartą paliwową przez Internet co jest nieocenione w dzisiejszych czasach. Aby zamówić kartę odwiedź stronę https://www.moyl.pl/zamow-karte, gdzie po wypełnieniu formularzu przystąpisz do programu flotowego. To na jakiej zasadzie otrzymamy kartę paliwową jest uzależnione od koncernu paliwowego. Musimy pamiętać o tym, że możemy zetknąć się z różnego rodzaju ograniczeniami. Dotyczą one na przykład liczby samochodów, które posiada przedsiębiorstwo, jak również ilości zużywanego paliwa. Różnice są widoczne także w takiej kwestii jak koszty użytkowania danej karty benzynowej, czy też tego w jakiej formie jest ona wystawiana. Tutaj są trzy możliwości, karta jest wystawiana imiennie, na samochód lub na firmę. Karty paliwowe wyróżniają się dwoma wersjami, jedna to z odroczonym terminem płatności a druga to karta przedpłacona.

Zalety posiadania karty paliwowej.

Karty flotowe umożliwiają płatność bezgotówkową, a także minimalizację formalności a to dlatego, że gwarantują wspomaganie fakturowania. Przedsiębiorca otrzymuje jedynie dwie zbiorcze faktury w miesiącu, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem w sytuacji gdy firma jest rozbudowana i posiada dużą ilość samochodów w swojej flocie. Karta paliwowa to także pomoc przy kontroli wydatków paliwowych, a także kontrola bieżącego zużycia paliwa co jest możliwe dzięki specjalnemu oprogramowaniu. Karty paliwowe są ważne zarówno na terenie Polski jak i poza jej granicami. Daje to dodatkowe korzyści przedsiębiorcom, których pojazdy poruszają się po drogach zagranicznych w postaci wystawiania faktur netto ze zwrotem zagranicznego VAT-u. Na koniec warto wspomnieć o takiej korzyści, jak uzyskanie możliwości tańszego leasingu. Karta obniża jego koszt, ponieważ jest to jeden z tych produktów dodatkowych, którego wykupienie wpływa korzystnie na warunki finansowe leasingu.

 

 

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Dariusz Gołąb · 10 miesięcy temu
    Ostatnio, jako właściciel małej firmy, zdecydowałem się wprowadzić kartę paliwową dla mojej floty pojazdów i muszę przyznać, że dostrzegam same korzyści i zalety. Ułatwia ona kontrolę wydatków na paliwo, upraszcza proces rozliczeń i pozwala na oszczędności dzięki rabatom. Karta paliwowa także zwiększa bezpieczeństwo, eliminując potrzebę posiadania gotówki przez pracowników. Gorąco polecam to rozwiązanie innym przedsiębiorcom.👌

Najnowsze wpisy:

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Planuję właśnie sprzedanie samochodu na złom, ale całkowicie się na tym nie znam i szukam informacji jak się do tego przygotować. Dziękuję, że ktoś zdecydował się dodać taki poradnik! Na pewno pomoże wielu osobom w takiej sytuacji jak moja.
Dobrze wiedzieć, że skupy aut odkupią samochód, który nie jest w świetnym stanie technicznym. Jestem obecnie na etapie kupowania nowego samochodu i zastanawiam się, co zrobić ze starym... Muszę przyznać, że opcja ze skupem samochodów wydaje się warta rozważenia...
Świetny artykuł, wszystko jasno wyjaśnione, bez zbędnego lania wody. Teraz wiem, jakie dokumenty muszę przygotować do sprzedaży auta w skupie i jak to wszystko przebiega. Na pewno skorzystam, jak będę sprzedawał swoje auto. Dzięki!
Kornel 5 miesięcy temu Jakie usługi pełni pomoc drogowa?
Znakomity artykuł, który świetnie podsumowuje wszystkie kluczowe usługi oferowane przez pomoc drogową. Uważam, że warto byłoby jeszcze rozwinąć kwestię pierwszej pomocy mechanicznej na miejscu zdarzenia. Dzięki za świetne zorientowanie w temacie!
Antoni 8 miesięcy temu Zasada Skup aut Poznań
Super skup sprzedaż trwała 10 minut Polecam