Skip to main content

Wybierz odpowiedni skup aut

Skup samochodów używanych jest obecnie praktycznie w każdym większym mieście. Jak jednak wybrać ten właściwy, by nie stracić ani czasu ani pieniędzy? Oto nasz poradnik. Każdy, kto choć raz wystawiał ogłoszenie, w którym chciał sprzedać używany samochód, wie że jest to droga przez mękę. Najpierw odbieramy niezliczoną ilość telefonów od handlarzy, którzy oferują absurdalnie niskie ceny. Jeśli wyceniliśmy auto na przykład na 11,5 tysiąca złotych, to dzwonią i oferują trzy, najwyżej cztery tysiące złotych.

auta przeznaczone do skupu samochodów

Jak jednak znaleźć ten najlepszy?

Potem trafiają się nieliczni niezdecydowani, którzy wypytują o każdy szczegół i narzekają, że kilkunastoletni samochód ma jakieś usterki i w ogóle duży przebieg... Na koniec - jeśli oczywiście mamy szczęście - trafi się ktoś, kto rzeczywiście chce kupić auto, przyjeżdża je obejrzeć, ale z różnych przyczyn do transakcji nie dochodzi. I trwa to tygodniami, a czasami nawet długimi miesiącami. Jak wybrać odpowiedni skup samochodów? Jeśli chcesz tego uniknąć, najlepiej wybrać skup aut za gotówkę. Jak zwykle dobrym doradcą będzie w takich przypadkach internet. Handel samochodami to branża, w której internauci nie mają problemów z dokładnym komentowaniem większości transakcji. Znajdziemy więc opinie praktycznie o każdym skupie aut.

samochody zakupione w skupie pojazdów

Nie inwestuj w lawetę

Dowiemy się czy płaci ceny rynkowe czy zdecydowanie je zaniża. Oczywiście musimy mieć świadomość, że skup musi na aucie zarobić, więc zapłaci nam więcej, jeśli samochód jest zadbany i w dobrym stanie. Warto więc przygotować go do takiej sprzedaży - umyć i odkurzyć w środku. Kolejnym ułatwieniem stosowanym przez najbardziej przyjazne klientom jest przyjazd na miejsce i odebranie samochodu spod domu. Niektóre z nich oferują nawet własny transport w przypadku, gdy samochód akurat nie jest na chodzie. Jeśli więc nie chcemy inwestować w naprawę, ani lawetę, na pewno będzie to najlepsze rozwiązanie.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.

Najnowsze wpisy:

Najpopularniejsze wpisy:

Najnowsze komentarze:

Planuję właśnie sprzedanie samochodu na złom, ale całkowicie się na tym nie znam i szukam informacji jak się do tego przygotować. Dziękuję, że ktoś zdecydował się dodać taki poradnik! Na pewno pomoże wielu osobom w takiej sytuacji jak moja.
Dobrze wiedzieć, że skupy aut odkupią samochód, który nie jest w świetnym stanie technicznym. Jestem obecnie na etapie kupowania nowego samochodu i zastanawiam się, co zrobić ze starym... Muszę przyznać, że opcja ze skupem samochodów wydaje się warta rozważenia...
Świetny artykuł, wszystko jasno wyjaśnione, bez zbędnego lania wody. Teraz wiem, jakie dokumenty muszę przygotować do sprzedaży auta w skupie i jak to wszystko przebiega. Na pewno skorzystam, jak będę sprzedawał swoje auto. Dzięki!
Kornel 7 miesięcy temu Jakie usługi pełni pomoc drogowa?
Znakomity artykuł, który świetnie podsumowuje wszystkie kluczowe usługi oferowane przez pomoc drogową. Uważam, że warto byłoby jeszcze rozwinąć kwestię pierwszej pomocy mechanicznej na miejscu zdarzenia. Dzięki za świetne zorientowanie w temacie!
Antoni 10 miesięcy temu Zasada Skup aut Poznań
Super skup sprzedaż trwała 10 minut Polecam