Skip to main content

Czy warto kupić samochód powypadkowy?

1 komentarz

Zakup nowego samochodu to poważny wydatek. Przy ograniczonym budżecie nawet używane samochody bywają poza zasięgiem. W takich wypadkach auta powypadkowe kuszą niską ceną i obietnicą niedrogiej naprawy.

Kiedy kupować auta powypadkowe?

Kupowanie aut powypadkowych nie zawsze jest problematyczne. Sprawdzony sprzedawca będzie potrafił adekwatnie ocenić wartość samochodu. Pokaże też całą dokumentację pojazdu oraz listę wszystkich napraw zwykle z ogólnym kosztorysem. Godnym zaufania skupem samochodów jest BART - Skup aut za gotówkę: https://www.skupautranking.pl/ranking-skupow-aut/skup-aut-gotowka, który w profesjonalny sposób wspiera klienta przez cały proces kupna lub sprzedaży. Zakup takiego samochodu może okazać się prawdziwą okazją. Jeśli samochód trafi na amatora mechaniki samodzielna naprawa takiego pojazdu znacznie obniży koszty. Dodatkowo pozwoli na dokładne sprawdzenie pojazdu. Niestety wymaga to wiedzy i umiejętności, oraz czasu.

Auta powypadkowe - koszty naprawy

Koszty naprawy w zależności od modelu samochodu i rodzaju szkód bardzo się różnią. Przed zakupem warto dokładnie ustalić jakie części zostały uszkodzone. W przypadku uszkodzonych karoserii, czy drzwi naprawa może się okazać bardzo korzystna. Zwłaszcza, jeśli nowemu właścicielowi nie będzie zależało na dokładnym odwzorowaniu odcienia lakieru. Jednak, jeśli w samochodzie został poważnie uszkodzony silnik lub skrzynia biegów, koszt naprawy zwykle przewyższa wartość samochodu. Wszystko zależy od modelu samochodu, im będzie on starszy tym trudniej będzie dostać części w dobrej cenie. W przypadku korzystania z części, które nie są oryginale należy wziąć pod uwagę częstsze naprawy i potencjalne problemy. Wszystko będzie zależeć też od częstotliwości użytkowania samochodu.

Problemy "aut z zagranicy"

W Polsce istnieje duży problem z oszukiwaniem klientów. Najczęściej problem występuje z autami sprzedawanymi za granicą "na części". To znaczy, że właściciel pozbywa się samochodu, który jego zdaniem nie nadaje się już do jazdy. Zdarza się, że sprzedawcy naprawiają auta najtańszym kosztem. Mechanicy starają się przywrócić samochód do stanu używalności. Wiąże się to z wymienieniem tylko najpotrzebniejszych elementów. Samochód może nie być do końca sprawny, tylko sprawiać takie wrażenie. Sprzedawcy starają się sprzedać samochód i zwiększyć zysk. Take auto działa zwykle kilka tygodni lub miesięcy. Po upływie tego czasu samochód zaczyna się psuć. Nowy właściciel musi wtedy pokryć koszty naprawy oraz zwykle poprawić wcześniejsze zaniedbania. Warto przy zakupie powypadkowych aut zapytać o poprzednich wścieli. Sprawdzić, skąd pochodzi auto i jak wygląda jego dokumentacja. Przydatna okazuje się książka pojazdu, która zawiera informacje o serwisowaniu.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.
  • Ten komentarz czeka na zatwierdzenie (jest widoczny tylko dla Ciebie).
    Kacper U. · 3 miesięcy temu
    Kupiłem samochód powypadkowy z polecanej firmy skupu aut i jestem bardzo zadowolony z mojego wyboru. Naprawa auta nie była droga, a teraz jeżdżę nim bez problemów. Polecam skorzystanie z usług takiego skupu, aby zaoszczędzić pieniądze na zakupie i naprawie samochodu.👍